4F

Virtuální prohlídky

Virtuální prohlídka je interaktivní ukázka celého projektu a velice oblíbený nástroj u developerů a realitních kanceláří, hodlajících nabízet prostory ve fázi příprav. Samozřejmostí virtuální prohlídky jsou detailní náhledy, které jsou zároveň základem celé prezentace. Jedná se o méně náročnější prezentaci, než je například forma 3D animací. Virtuální prohlídky, z anglického originálu “virtual tours”, jsou prostorová digitální zobrazení skutečného prostoru (interiéru, exteriéru nemovitosti anebo jiného konkrétního místa).

 

Trocha teorie

Obvykle se vizualizace bytů a domů vytváří z 2D fotografií, a s pomocí speciální techniky nazývané “immersive imaging” se pak upraví do 3D podoby. Vizualizace je možno vytvořit z fotografií nebo vytvořením modelu v 3D softwaru a následného použití vyrenderovaných snímků místo fotek. Čas potřebný na nafocení vizualizace zabere pár minut. Nejlepší podmínky pro získání takových dat na vizualizace jsou přes den s dostatkem slunečního světla. Fotograf pak v závislosti na používané technologii připraví 2 až 6 fotografií v každé realizované místnosti, podle toho, jak dalece chceme, aby se kamera otočila.

Tento materiál se pak použije jako základ pro vytvoření interaktivní vizualizace. Nejnáročnější krok na celém postupu výroby vizualizace je proces nazvaný “Immersive Imaging”, jenž vyžaduje až několik různých speciálních počítačových programů, které převedou získané fotografie do sférické podoby. Tato data se pak v dalších grafických programech musí upravit do finální podoby vizualizace. Konečný produkt vizualizace můžete prezentovat například formou internetových stránek a multimedií.

Máte zájem o vizualizaci,nebo potřebujete jen poradit?

Jméno
Telefon

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.

E-mail
Vaše zpráva / dotaz

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.